Okleiny okienne premium


W ofercie EMV posiadamy bogatą paletę kolorystyczną, dotyczącą kolorystyki okien.


Oprócz oklein standardowych posiadamy również ofertę premium.
W ostatnich latach wyraźnie zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to przede wszystkim swój wyraz w poszukiwaniu zarówno w projekcie budynku, jak i w zastosowanych w nim produktach rozwiązań pozwalających nadać tym obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. W ślad za tym idzie coraz bogatsza oferta producentów różnego rodzaju materiałów budowlanych, którzy sukcesywnie poszerzają swoje oferty , tak by móc sprostać tym oczekiwaniom, a często wręcz te nowe standardy, czy też mody, tworzyć.

Obok kształtu, duży wpływ na oddziaływanie estetyczne okien i drzwi ma ich kolor. Jest on elementem fascynacji zarówno klientów kupujących okna, jak i architektów, którzy dzięki niemu mogą nadać odpowiedni akcent projektowanym budynkom. Bezsprzecznie najlepsze projekty architektoniczne cechuje właśnie idealna harmonia formy i materiału. 

 

parallax background

01


Seria Woodec


Wiernie zachowany wygląd prawdziwego drewna i wyjątkowy charakter w połączeniu ze wszystkimi zaletami okna z tworzywa sztucznego - oto, co oferuje nowa powierzchnia woodec. Woodec – inspirowane naturą.

Jest ona trudna do odróżnienia nie tylko wizualnie od naturalnego materiału, ale struktura woodec również bardzo realistycznie odzwierciedla drewno, między innymi dzięki głębokim tłoczeniom oraz matowej wierzchniej warstwie. Mimo to powierzchnia jest łatwa w pielęgnacji i łatwa do utrzymania w czystości.


Minimalizn i nowoczesny design

Na rozwój i design serii woodec duży wpływ miały kraje skandynawskie. Dużo drewna, proste kształty, proste wzory, a do tego jasne i ciepłe kolory charakteryzują skandynawski styl wyposażenia i sprawiają, że jest tak popularny. Trend ten coraz mocniej przenoszony jest również na okna i drzwi, stąd też wśród nowych kolorów dekory imitujące dąb w tonacji szarości i bieli. Nowe drewnopodobne dekory zapewniają we wnętrzach przyjemną atmosferę i nowoczesny wygląd, a na zewnątrz gwarantują wysokowartościowy wygląd.

 

02


Seria Aludec


Minimalizm i industrialny charakter okien

Okna są niezwykle istotnym elementem podkreślającym charakter budynku i jego wnętrz. To powoduje, że gama dostępnych struktur dekoracyjnych stale się poszerza i wciąż poszukuje się nowych, atrakcyjnych opcji dekoracji, które pozwolą nadać oknom oryginalny styl. Atrakcyjna matowo-piaskowa powierzchnia aludec o wyglądzie malowanego proszkowo aluminium to z pewnością propozycja, która świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach.

Innowacyjna powłoka PVDF – łatwość czyszczenia, odporność i zwiększona wytrzymałość

Wierzchnia warstwa folii aludec pokryta jest powłoką PVDF (polifluorek winylidenu), dzięki czemu powierzchnia jest odporna na działanie promieniowania ultrafioletowego, na starzenie i na chemikalia. Powierzchnie są przez to łatwe do czyszczenia i utrzymania ich w doskonałym stanie, nawet po latach w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Lepsze odbicie – mniejsza absorpcja ciepła

Wszystkie oferowane folie aludec są wykonane w technologii „cool colors”, gdzie dzięki zastosowaniu nowatorskich, opatentowanych pigmentów uzyskano drastyczne obniżenie absorpcji promieni słonecznych, które są w największym stopniu odpowiedzialne za nagrzewanie się materiału. Większość tego promieniowania nie wnika w profil, ale odbija się od powierzchni. Napływ ciepła do profilu jest znacznie niższy, powierzchnia pozostaje chłodna, a okno jest stabilne wymiarowo. W ten sposób folie „cool colors” pozwalają przedłużyć żywotność okna.

Efektywność i ograniczone wykorzystanie zasobów

Nowe struktury dekoracyjne aludec sprawiają, że wyprodukowanie okna z PVC o optyce aluminium jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Może to stanowić ekonomicznie i technicznie konkurencyjną alternatywę zarówno dla okien aluminiowych, jak i okien plastikowych z okładziną aluminiową. Poza aspektem ekonomicznym dochodzi nie mniej istotny aspekt ekologiczny związany z oszczędnością zasobów naturalnych.