Rolety EMV
w systemie Aluprof

parallax background

01


Rolety podtynkowe SP-E


Systemy podtynkowe to przede wszystkim nowe budownictwo. Ważne, aby zaplanować zastosowanie tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów funkcjonalnych tego typu systemów.

Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża. Wpasowują się w elewację i stanowią jej integralną część.

Powierzchnia czołowa skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Systemy SP i SP-E firmy Aluprof otrzymały rekomendację Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI), dla skrzynek o wielkości 165mm i mniejszych w budynkach pasywnych.

Koniecznym warunkiem jest przede wszystkim poprawnie wykonany montaż w docieplonym uprzednio nadprożu zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto stolarka okienna powinna spełniać odpowiednie parametry, m.in. współczynnik przenikania ciepła okna Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K) natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K).

Ponadto istnieje możliwość zastosowania niezależnie pracującej moskitiery co pozwala na ochronę również przed owadami. 

02


Rolety nadstawne SKB STYROTERM


System rolet nadstawnych SKB Styroterm to wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które znacząco poprawia bilans energetyczny budynku.   Instytut badawczy IFT ROSENHEIM wykazał, że proponowane rozwiązanie cechuje nadzwyczaj niski współczynnik przenikalności cieplnej (Usb już od 0,29 W/m²K), co plasuje ten system na pierwszym miejscu pośród innych tego typu produktów. 

parallax background

Podobnie jak w przypadku systemu Opoterm, montaż rolety polega na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej przy pomocy dobranego profilu adaptacyjnego.

Skrzynka pozostaje całkowice niewidocznym elementem fasady budynku. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach: 260 x 260mm oraz 300 x 300mm. Montaż skrzynki jest bardzo szybki i prosty. Polega on na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej za pomocą odpowiednio dobranego profilu adaptacyjnego (wklikując bądź wsuwając).

Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety, a także zestawu rolet w jednej skrzynce. Rolety w systemie STYROTERM mogą być wyposażone w  moskitierę zabudowaną w skrzynce.

Zaletą nowego produktu jest także możliwość wyboru sposobu rewizji od wewnątrz bądź od zewnątrz pomieszczenia.

parallax background

03


Rolety nadstawne SKT OPOTERM


System rolet nadstawnych charakteryzuje bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego. Profile te współpracują z większością profili ram okiennych bądź drzwiowych stolarki drewnianej, aluminiowej oraz PVC.

Skrzynki te wykonane są z bardzo dobrej jakości elementów PVC a ich wnętrze zostało dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną. System rolet nadstawnych SKT Opoterm posiada certyfikat IFT Rosenheim w zakresie przenikalności cieplnej.

System rolet nadstawnych SKT Opoterm może być również wyposażony w moskitierę zabudowaną w skrzynce roletowej (MKT). Zintegrowany system zapewnia niezależną pracę rolety i siatki przeciwinsektowej.

Jeśli chodzi o budynki, które posiadają bardzo cienkie ściany i nie mają możliwości zabudowy istnieje możliwość zastosowania wariantu z tzw. zaokrąglonym profilem bocznym. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które z pewnością dopasuje się do każdego wnętrza. Rozwiązanie to jest bardzo często spotykane na rynsku francuskim.

04


Rolety antywłamaniowe SAFETY PREMIUM


Firma Aluprof jako pierwszy polski systemodawca zaprojektowała innowacyjny system rolet antywłamaniowych, który zgodnie z normą PN-EN 1627:2011 otrzymał III klasę odporności na włamanie. 

parallax background

Skuteczne zabezpieczenie gwarantują m.in
- wzmocniona konstrukcja prowadnic, która nie pozwala na odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza.

- mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiega podniesieniu zamkniętej kurtyny

Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych.