Drzwi tarasowe

parallax background

01


Veka Motion 82


Złożenie progu ze skrzydłem w standardowej wersji ma w przekroju wysokość 152 mm, natomiast rama ze skrzydłem dają łączny wymiar 163 mm. Co istotne, dąży się do maksymalnego ukrycia progu w podłodze. 
W systemie drzwi podnoszono-przesuwnych VEKAMOTION 82 zastosowano wielokomorowe listwy maskujące, które zasłaniają połączenia śrubowe po montażu. Dzięki temu powierzchnie są zupełnie gładkie, nawet bez zaślepek. 

 

Najistotniejsze zalety systemu HST VEKAMOTION 82 

 • Doskonałe doświetlenie wnętrz – duże szklane powierzchnie są zamknięte w wąskich ramach profili PVC. 
 • Jeszcze większe przeszklenia – można zaprojektować konstrukcje 2-skrzydłowe o wymiarach 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości (profile białe) oraz 5 m szerokości i 2,5 m wysokości (profile kolorowe). Konstrukcje 3- i 4-skrzydłowe mogą mieć 6,5 m szerokości niezależnie od koloru profili. 
 • Doskonała termoizolacyjność profili oraz możliwość zamontowania w nich ciepłych potrójnych lub nawet poczwórnych pakietów szybowych do grubość 54 mm. 
 • Wodoszczelność w najwyższej klasie 9A dzięki zastosowaniu innowacyjnych uszczelnień. 
 • System o doskonałej stabilności z nowymi stalowymi wzmocnieniami. 
 • Najnowszej generacji ciepły próg; możliwość montażu bezprogowego. 
 • Okna stałe doskonale wkomponowują się w fasadę budynku, dzięki unikalnej konstrukcji pozwalającej montować je niemal bezramowo. 
 • Duży wybór wzornictwa i kolorystyki profili – do wyboru kolory z palety RAL, drewnopodobne, wykończenie SPECTRAL 

 
HST VEKAMOTION 82 to: 

 • znakomite doświetlenie wnętrza 
 • możliwość wykonania dużych gabarytów: szerokość do 600cm, wysokość 250cm drzwi w okleinie i 270cm dla drzwi białych 
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne spełniające normy na 2021 rok 
 • wysoka szczelność na wodę 9A dzięki nowemu systemowi uszczelek 
 • bez progowe przejście 
Informacja techniczna – system Veka Motion 82
Zabudowa 82 mm
Szerokość zestawu rama/skrzydło: 163 mm
Max grubość oszklenia: 54 mm 
Ilość komór: 7 w ramie, 5 w skrzydle 
System uszczelnienia:  Zewnętrzne 
System wzmocnienia: stal
Stylistyka profili:  
Współczynnik przenikania ciepła:  Uw= 0,60-0,90 W/m2K 
Izolacyjność akustyczna z pakietem szybowym 4/18/4/18/4: 44(-2;-5)dB 
Maksymalna izolacyjność akustyczna: 46(-1;-4)dB* 
parallax background

01


Drzwi Tarasowe EMV HST 85


Okna wielkopowierzchniowe to nowy trend i nowe możliwości architeknoniczne, oszczędność miejsca i swobodne kształtowanie przestrzeni w domu. Pomieszczenia pełne światła, bliskość natury, brak barier i optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej to nowa perspektywa w projektowaniu pomieszczeń.

Genialnym rozwiązaniem przy tego typu powierzchniach jest zastosowanie drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm. Dostosowane mechanizmy okuciowe pozwalają na przesuwanie ogromnych skrzydeł przy użyciu minimalnej siły. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł.

Wymiary drzwi tarasowych EMV HST 85
Szerokość skrzydła może mieć wymiar od 0,8 m do 3 m szerokości i wysokość do 2,7 m w białym kolorze, co pozwala na stworzenie nawet ponad sześciometrowego przeszklenia.   

Schematy otwierania drzwi przesuwnych EMV HST 85
Popularne schematy drzwi HST to warianty 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi - lub 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi.

Właściwa szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych. W drzwiach tarasowych EMV HST stosuje się specjalistyczne okucia okienne, które gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. Drzwi EMV HST 85 w odróżnieniu od zabudowy klasycznych drzwi balkonowych  pozostawiają więcej swobody w dysponowaniu powierzchnią.
Niski próg : komfort, ciepło i bezpieczeństwo.
Drzwi EMV HST 85 to rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne, stworzone z myślą o likwidacji wszechobecnych barier.  Niski próg drzwiowy o wysokości 48 mm, który może być zagłębiony od strony pomieszczenia w całej swojej wysokości, odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie.
EMV HST 85 MM FIXFRAME - extremalnie wąska rama – więcej światła
EMV HST 85 fixframe z bardzo wąską ramą w części stałoszklonej, zwiększa ilości światła wpadającego do pomieszczeń oraz efektywnie wykorzystuje energię cieplną pochodzącą ze słońca.


KOLORYSTYKA

02


Drzwi Tarasowe EMV Smart Slide


Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę , zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę drzwi przesuwnych.

parallax background

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.

Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że SMART-SLIDE osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka. 

MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA DUŻYCH KONSTRUKCJI

Maksymalna szerokość skrzydła w drzwiach smart-slide wynosi 1,5 x 2,3 m, natomiast maksymalna szerokość drzwi w schemacie A wynosi 4 m, W schemacie B istnieje możliwość stworzenia przeszklonej konstrukcji o wymiarach  5,85 x 2,3 m.
parallax background

03


Drzwi Tarasowe Uchylno-Przesuwne EMV SKB


Zastosowanie standardowych profili w połączeniu ze specjalnym mechanizmem okuć pozwala na stworzenie drzwi uchylno-przesuwnych SKB.
Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna a następnie przesuwa na bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła.

Maksymalne wymiary skrzydeł  drzwi PSK to około 1600x2100mm lub 1400x2300mm. Zaletami takiego rozwiązania są umiarkowana cena oraz wysoka szczelność. Wady to wysoki próg w postaci ramy okiennej.