Drzwi tarasowe

parallax background

01


Drzwi Tarasowe EMV HST 85


Okna wielkopowierzchniowe to nowy trend i nowe możliwości architeknoniczne, oszczędność miejsca i swobodne kształtowanie przestrzeni w domu. Pomieszczenia pełne światła, bliskość natury, brak barier i optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej to nowa perspektywa w projektowaniu pomieszczeń.

Genialnym rozwiązaniem przy tego typu powierzchniach jest zastosowanie drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm. Dostosowane mechanizmy okuciowe pozwalają na przesuwanie ogromnych skrzydeł przy użyciu minimalnej siły. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł.

Wymiary drzwi tarasowych EMV HST 85
Szerokość skrzydła może mieć wymiar od 0,8 m do 3 m szerokości i wysokość do 2,7 m w białym kolorze, co pozwala na stworzenie nawet ponad sześciometrowego przeszklenia.   

Schematy otwierania drzwi przesuwnych EMV HST 85
Popularne schematy drzwi HST to warianty 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi - lub 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi.

Właściwa szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych. W drzwiach tarasowych EMV HST stosuje się specjalistyczne okucia okienne, które gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. Drzwi EMV HST 85 w odróżnieniu od zabudowy klasycznych drzwi balkonowych  pozostawiają więcej swobody w dysponowaniu powierzchnią.
Niski próg : komfort, ciepło i bezpieczeństwo.
Drzwi EMV HST 85 to rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne, stworzone z myślą o likwidacji wszechobecnych barier.  Niski próg drzwiowy o wysokości 48 mm, który może być zagłębiony od strony pomieszczenia w całej swojej wysokości, odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie.
EMV HST 85 MM FIXFRAME - extremalnie wąska rama – więcej światła
EMV HST 85 fixframe z bardzo wąską ramą w części stałoszklonej, zwiększa ilości światła wpadającego do pomieszczeń oraz efektywnie wykorzystuje energię cieplną pochodzącą ze słońca.


KOLORYSTYKA

02


Drzwi Tarasowe EMV Smart Slide


Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę , zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę drzwi przesuwnych.

parallax background

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.

Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że SMART-SLIDE osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka. 

MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA DUŻYCH KONSTRUKCJI

Maksymalna szerokość skrzydła w drzwiach smart-slide wynosi 1,5 x 2,3 m, natomiast maksymalna szerokość drzwi w schemacie A wynosi 4 m, W schemacie B istnieje możliwość stworzenia przeszklonej konstrukcji o wymiarach  5,85 x 2,3 m.
parallax background

03


Drzwi Tarasowe Uchylno-Przesuwne EMV SKB


Zastosowanie standardowych profili w połączeniu ze specjalnym mechanizmem okuć pozwala na stworzenie drzwi uchylno-przesuwnych SKB.
Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna a następnie przesuwa na bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła.

Maksymalne wymiary skrzydeł  drzwi PSK to około 1600x2100mm lub 1400x2300mm. Zaletami takiego rozwiązania są umiarkowana cena oraz wysoka szczelność. Wady to wysoki próg w postaci ramy okiennej.