Akcesoria EMV

parallax background

01


Kontraktrony kabloweCHARAKTERYSTYKA
Kontaktrony wpierające Twoje bezpieczeństwo. Okna i drzwi balkonowe to najczęstszy cel ataku włamywaczy. Na szczęście MACO, specjalista od mechanicznych elementów ochrony przeciwwłamaniowej, ma na to sposób: przewodowe czujniki do okien i drzwi. Niewidoczne, bo zintegrowane z okuciem.

Kontaktrony montuje się w rowku okuciowym. Monitorują, czy okno jest otwarte, uchylone czy zamknięte (zgodnie z normami VdS). Mogą zostać wpięte w system alarmowy (według VdS) lub system domu inteligentnego, a wówczas mogą m.in. być zintegrowane z systemem ogrzewania.

Kontaktron RHS umożliwia sterowanie odprowadzaniem powietrza. Zasatosowanie takiego roziwiązania gwarantuje, że wyciągi kuchenne będą mogły pracować tylko przy otwartym lub uchylonym oknie. Zapobiega to zasysaniu spalin do pomieszczenia przy jednoczesnej pracy pieca, otwartym kominku, kuchence gazowej itd.

02


Kontraktrony radiowe mTronicCHARAKTERYSTYKA
Bezpieczeństwo może być tak proste. mTRONIC to zaawansowane zabezpieczenie: inteligentny czujnik MACO rozpoznaje, czy okno otwierane jest w normalny sposób, czy też jest wyważane. Czujnik zareaguje również w razie próby sabotażu magnesem z zewnątrz. Dzięki temu otrzymasz szybką informację o tym, co dzieje się w Twoim domu. Inteligentne rozpoznanie włamania – żeby ochronić wszystko, co jest Ci bliskie i drogie.

Inteligentne rozpoznanie włamania odbywa się całkowicie bezobsługowo, zapewniając maksymalny komfort. mTRONIC czuwa cały czas. I daje o wiele więcej: rozpoznaje nie tylko status okna „zamknięte”, „otwarte” i „uchył”, lecz także „włamanie”. Właśnie ta funkcja da Ci przewagę nad włamywaczem, zapewniając jednocześnie niesamowitą wygodę użytkowania.

mTRONIC to centralny element zabezpieczenia budynku, który może być zestawiany ze wszystkimi elektronicznymi urządzeniami oraz systemami domu inteligentnego. Służy do monitorowania statusu okien, ogrzewania, żaluzji i wielu innych urządzeń. Informacja o statusie dotrze do Ciebie w czasie rzeczywistym - poprzez telefon lub tablet.
parallax background

parallax background

03


Okucia komfortoweCHARAKTERYSTYKA
Możliwość bezproblemowej obsługi okna powinna być standardem. Niekiedy jednak okna są trudno dostępne: umiejscowione za aneksem kuchennym, wysoko w łazience czy na klatce schodowej. Dzięki okuciom komfortowym MACO MULTI do okien drewnianych i z PVC każdy użytkownik ma pełną kontrolę nad oknem rozwierno-uchylnym. Przy każdej zabudowie, w każdej sytuacji i w każdym wieku, ponieważ klamka okna znajduje się w miejscu łatwo dostępnym: w dolnej części skrzydła okna, pionowo lub poziomo.

• Okno uchyla się i zamyka automatycznie, poprzez przekręcenie klamki, bez konieczności używania siły
• Spełniają wymagania osób starszych i niepełnosprawnych
• Można obsługiwać trudno dostępne okna
• Przy klamce MACO SKB odpowiednio większy nacisk dzięki dłuższemu uchwytowi
• Opcjonalnie wsparcie elektryczne
• Ekstremalnie odporne na korozję dzięki zastosowaniu okuć wykończonych w wersji TRICOAT-PLUS, opcjonalnie

04


Okna uchylno-rozwierneCHARAKTERYSTYKA
Okna UR to alternatywa dla tradycyjnych okien rozwiernouchylnych, z odwróconą kolejnością otwierania: podczas obracania klamki okno najpierw się uchyla, a dopiero w drugim kroku otwiera. Do prawidłowego działania okna uchylko-rozwiernego potrzebna jest specjalna klamka TBT wyposażona w blokadę (kluczyk lub przycisk). Posiada ciekawą funkcję: okno można uchylić bez zwolnienia blokady w klamce, nie można natomiast całkowicie go otworzyć. Otwarcie możliwe jest dopiero po wciśnięciu przycisku lub przekręceniu kluczyka – rozwiązanie stworzone do hoteli, przedszkoli, żłobków czy pokoi dziecięcych!
parallax background